تاریخ امروز :29 تیر 1403

چگونه رابطه خوبی داشته باشیم

تنوع در رابطه جنسی و اینکه همیشه در یک رابطه هیجان وجود داشته باشد بسیار مهم است. سلامت جنسی و تمایلات جنسی را می توان با تنوع بخشیدن به شیوه های برقراری رابطه تضمین کرد. خلاقیت و یا استفاده از بازی های جنسی نیز می تواند به شما کمک کند تا روابط متنوع تری را تجربه کنید.

عدم توانایی برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش منجر به اختلالات ناخوشایندی در زندگی زوجین می شود. در ادامه این مطلب با روانکده همراه باشید تا به بررسی این موضوع جذاب و مهم بپردازیم.

ایجاد تنوع در رابطه جنسی

تنوع جنسی می تواند کیفیت رابطه را در درازمدت تحت تاثیر قرار دهد. با جستجو در اینترنت، تماشای فیلم یا خلاقیت می توانید رابطه جنسی خود را  متنوع کنید. تفاوت در نوع رابطه و جنسیت می تواند هیجان هر دو طرف و اشتیاق بین آنها را بیشتر حفظ کند.

 1. معاشقه
 2. بازی های جنسی
 3. استفاده از چشم بند
 4. پیش قدمی زنان
 5. تعیین کردن ساعت
 6. استفاده از جملات متنوع زیبا
 7. شناخت ویژگی های بدنی طرف مقابل
 8. تغییر پوزیشن
 9. بازی با بدن طرف
 10. گفت و گو
 11. ناز و عشوه
 12. لباس ها و آرایشات متنوع
 13. تغییر محیط
 14. خودتان را دوست داشته باشید

چگونه رابطه خوبی داشته باشیم

این مواردی که ذکر شد در تنوع بخشیدن به رابطه بین زوجین و افزایش کیفیت آن کمک بسزایی می کند در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم

 • معاشقه

داشتن معاشقه قبل از برقرای رابطه جنسی یکی از اصلی ترین کلید هایی برای افزایش کیفیت رابطه و تنوع بخشیدن به آن است. معاشقه اهمیت بسیاری قبل از شروع رابطه دارد زیرا حس استرس و اگر خجالتی هم باشد آن را از بین می برد.+

مطلب مرتبط: رابطه زناشویی در ماه آخر بارداری

 • بازی های جنسی

می توانید از بازی های جنسی مختلف برای یک محرک قوی و تنوع بخشیدن استفاده کنید.

رقصیدن : رقص برهنه جزو یکی از محبوب ترین بازی های جنسی به شمار می رود به گونه ای که زن باید با روسری دستان شوهرش را ( که به صورت بخت یا نیمه لخت است) در حالی که روی صندلی نشسته است پشت آن ببند و یک آهنگ ملایم بگذارد و شروع به رقصیدن کند مرد هم باید ا حرکت کردن به سمت او و توسط دندان هایش لباس های او را در بیاورد.

بازی جنسی با کلمات : یکی دیگر از بازی های جنسی با زی با کلمات است به گونه ای که زن و شوهر باید برهنه باشند و یکی پشت به دیگری بنشیند و طرف مقابل هم باید سعی کند کلمات و پوزیشن های جنسی را روی کمر و پشت او بنویسید ، مثلا زن باید به پشت شوهرش بنشیند و شوهرش هم باید با دست اسم پوزیشن ها و کلمات جنسی را روی کمر و پشت او بنویسد زن هم اگر پاسخ صحیح را داد و درست خدث زد آن کار را با هم انجام دهند.

 • استفاده از چشم بند

یکی از پر بازده ترین روش های استفاده از چشم بند است. چشم های طرف مقابل را ببندید تا نتواند تشخیص دهد حرکت بعدی شما چیست. بدن به گونه ای طراحی شده است که اگر نتواند با چشم  ببنید مغز سعی می کند آن را تجسم کند و به تصویر بکشد این کار سبب برانگیختگی  جنسی در طرف مقابل می شود.

مطلب مرتبط: رابطه جنسی زیاد چه عوارضی دارد

چگونه رابطه خوبی داشته باشیم

 • پیش قدمی زنان

در پیش قدم شدن به رابطه متفاوت باشید. اگر مثلا در آخرین رابطه مرد پیش قدم شده بود بهتر است زن پیش قدم شود. این فکر رو خیال را که ممکن است به من به چشم هرزه نگاه کند را دور بریزید. با تنوع بخشیدن و پیش قدم شدن کیفیت رابطه بالا تر می رود .

 • تعیین کردن ساعت

یکی دیگر از روش ها تعیین کردن ساعت است. یک ساعت به خصوص را در یکی از روز ها تعیین کنید و آن ساعت را زمان عاشقی نام گذاری کنید.

شرایط رابطه قبل ازدواج بیشتر بخوانید: شرایط رابطه قبل ازدواج

 • استفاده از جملات متنوع زیبا

دوسِت دارم – عشق پاك من – شنايی و ازدواج با تو، بزرگترين شانس زندگی منه – بهترين دوست من در تمام دوران زندگيم تو هستی – تو اين دنيا هيچكس براي من مثل تو نمی‌شه – بدون تو هيچ چیز رو دوست ندارم و با تو به همه چيز مي‌رسم – مي‌خوام هميشه با تو باشم – دنيای بدون تو رو حتي تصور هم نمي‌تونم كنم – هميشه تو رو از خدا مي‌خواستم و به آرزوم رسيدم – روياها و آرزوهای من با وجود تو محقق میشه – تو خيلی خيلی برای من عزيزی و …

این جملات و مشابه این ها می تواند در رابطه جادو کند و کیفیت رابطه را افزایش چند برابری دهد.

 • شناخت ویژگی های بدنی طرف مقابل

زن و شوهر باید شناخت کاملی از آناتومی بدن یکدیگر داشته باشند و بداننند که نقاط حساس پذیر یک دیگر کجاست.

 • تغییر پوزیشن

می‌توانید برای تنوع در سکس، از پوزیشن‌های جنسی مختلفی استفاده کنید. حرکاتتان غافلگیرانه و غیر قابل حدس باشد.

 • بازی با بدن طرف

می توانید نقاط محتلفی را برای بوسیدن انتخاب کنید، برای مثال اگر شکم او را می بوسید همین مسیر را بالا پایین نروید و گردن او را ببوسید تا قابل پیشبینی نباشد.

 • گفت و گو

صحبت های کوتاه و اما تاثیر گذار می تواند کار ساز باشد. سعی کنید از خوبی ها و ویژگی های مثبت او بگویید مطمئن باشید تاثیر خود را خواهد گذاشت.

 • ناز و عشوه

چیزی که سخت به دست بیاید ارزش بیشتری در چشم طرف مقابل دارد سریع تسلیم نشوید و بگذارید برای بدست آوردنتان تلاش کند.

 • لباس ها و آرایشات متنوع

شوهرتان چه لباس هایی دوست دارد که مناسب رابطه است؟ آن ها را شناسایی کنید و از آن ها استفاده کنید، طبق آزمایشات انجام شده رنگ قرمز تحریک پذیری بالایی دارد از رنگ قرمز بیشتر استفاده کنید و آرایشی که می کنید سعی کنید آرایش متفاوتی باشد و تکراری نشود.

چگونه رابطه خوبی داشته باشیم

 • تغییر محیط

تغییر محیط می تواند جذابیت رابطه را بالا ببرد مثلا یک روز در اتقا امتحان کنید روز دیگر در حمام و روزه دیگر در پذیرایی و ….

 • خودتان را دوست داشته باشید

اگر شما خودتان را دوست نداشته باشید و از خودتان حس خوبی نگیرید مطمئن باشید این حس به طرف مقابلتان انتقال می یابد و از شما انرژی و حسی دریافت نمی کند.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی نحوه افزایش کیفیت رابطه جنسی  و تنوع بخشیدن به آن پرداختیم. تجربیات شما در این زمینه چیست با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین برای دریافت مشاوره های تخصصی می توانید با روانکده در تماس باشید.

درباره “چگونه رابطه خوبی داشته باشیم” بیشتر بخوانید: